• UMVAST STATEMENT

 UMVAST - PRACOWNIA ETYCZNEGO STREETWEARU

UMVAST to pracownia krawiecka z siedzibą w Warszawie. Pracownia powstała z potrzeby zagospodarowania luki na rynku odzieżowym - ubrań codziennych, ale wyróżniających się w tłumie, odszywanych na zamówienie i z dbałością o środowisko. 

Bierzemy na swoje barki całą świadomość wpływu produkcji nowej odzieży na naszą planetę. Wybieramy świadomie tkaniny, tworzymy uniwersalne formy i mądrze gospodarujemy odpadami.

Zależy nam na tym, aby każda sztuka, która powstaje w pracowni, była niebanalna i prosta w użytkowaniu; niecodzienna, ale przyjemna w dotyku, a przede wszystkim komfortowa i otulająca podczas noszenia. Wszystko szyjemy na miejscu. Każdą tkaninę i formę sprawdzamy na sobie i naszych bliskich.

Chcesz nas sprawdzić? Wejdź na nasz instagram.

PRODUKUJEMY NOWE RZECZY

Z odpadów tworzymy tylko elementy naszych wyrobów np. podszewki. Nasze produkty są nowe i powstają z nowo wyprodukowanych tkanin. Czy można być eko kupując nowe produkty? Czy to wytwarzanie nowych produktów nie jest eko? Naszym zdaniem prawdziwym problemem, który opanował przemysł modowy jest pozycjonowanie zysku jako jego głównej wartości. Nadprodukcja odzieży, nieekologiczny wybór tkanin, korzystanie z usług taniej siły roboczej, tworzenie elementów marki w różnych częściach świata, produkowanie niskiej jakości ubrań, źle dopasowana odzież, zaniżanie cen, oszustwa rynkowe. 

Naszą wartością jest świadome podejście do wytwarzania nowych dóbr. Chcemy być dwa kroki do przodu. Jesteśmy pracownią tworzącą ubiór, nie sprawimy, że cały plastik tego świata zniknie. Ale to co możemy zrobić to edukacja naszego klienta i dostarczanie mu wysokiej jakości produktu, którego nie będzie musiał wymienić za rok na nowy. Czy zauważyliście jak powoli przesuwała się granica, z jaką nadchodziła do nas potrzeba nowego elementu garderoby, tego samego rodzaju? Kiedyś jedna para butów starczała na dekadę. Buty, płaszcze i torebki z lat 70tych z powodzeniem możemy nosić i dzisiaj. Buty i torebki z lat 90tych rozpadały się już po kilku sezonach. Dzisiejsze t-shirty są rozciągnięte po jednym praniu, a swetry są zniszczone już w sklepie od samego tylko wiszenia na wieszaku. Naszą misją jest tworzenie ubrań, które kiedyś będą mogły nosić kolejne pokolenia. W przyszłości, chcemy zostać vintage.


Nosisz UMVAST? Wspierasz środowisko.